top of page

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  (ЯСЛА-САДОК) № 30 «ЧЕБУРАШКА»

СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(ЗДО № 30 «ЧЕБУРАШКА» СМР)

 

 НАКАЗ

 

31 серпня 2023 р.                                м. Суми                                             № 63

 

Про організацію безпечного освітнього

простору в ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР

 

           На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Положення про ЗДО, Санітарного регламенту ЗДО, листів МОН України від 21 серпня 2023 р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році», від 29 березня 2022 р. 1/3737-22 «Про забезпечення психологіного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»,  від 17 травня 2023 р. № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року», від 20 червня 2023 р. № 1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів», від 25 квітня 2022 р. № 1/4428-22 «Про методичні рекомендації», Концепції безпеки закладів освіти схваленої розпорядженням КМУ від 07 квітня 2023 р. № 301-р.,  з метою створення безпечного освітнього простору в ЗДО, організації рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти і педагогічної діяльності

НАКАЗУЮ:

          1.ВИЗНАЧИТИ відповідальною  особою, яка організовує евакуацію дітей та персоналу, запобігає утворенню паніки, супроводжує учасників освітнього процесу в укриття Космач І.О., вихователя- методиста.

         2.Космач І.О., вихователю-методисту, :

          2.1. СТВОРИТИ безпечне освітнє середовище в ЗДО, до 01 вересня 2023 р.

          2.2. ВПРОВАДЖУВАТИ чіткі алгоритми дій в разі небезпеки, постійно.

         2.3. СИСТЕМАТИЗУВАТИ навчання для педагогів та дітей щодо дій у різних ситуаціях, постійно.

         2.4. ЗАБЕЗПЕЧИТИ комфортне перебування в укритті учасників освітнього процесу, постійно.

         2.5. ЗАПОБІГАТИ проявам фізичного та психологічного насильства, постійно.

         2.6. ДОТРИМУВАТИСЬ правил і норм фізичної, інформаційної та психосоціальної безпеки, постійно.

         3. ВИЗНАЧИТИ відповідальною особою, яка після евакуації перевіряє заклад на наявність присутності учасників освітнього процесу за межами укриття Авраменко Т.М., завідувача господарства.

         4. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття І групи «Малючок» для дітей раннього віку  Караджаєву О.Г., вихователя, Вовченко Н.С.,помічника вихователя, Коротку О.І., учителя-лгопеда.

         5. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття ІІ групи «Ромашка» для дітей раннього віку  Курковську О.П., вихователя, Ковбасенко Н.М.,помічника вихователя, Кисельову А.О., учителя-лгопеда.

         6. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття І групи «Мультяшки» для дітей молодшого дошкільного віку  Бараненко О.М, вихователя, Опришко Л.П., вихователя, Євтушенко Т.І.,помічника вихователя, Бурду І.В., музичного керівника, Голуб Т.В., інструктора з фізичної культури.

         7. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття І групи «Краплинка» для дітей середнього дошкільного віку  Гольченко Ю.В., вихователя, Радько О.М., помічника вихователя, Сергєєву О.І., підсобного робітника.

         8. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття ІІ групи «Чомусики» для дітей середнього дошкільного віку  Великодну В.М.,  вихователя, Пономаренко К.А., вихователя, Деренюк Л.Г., помічника вихователя, Пестрюгу Г.С., машиніста із прання та ремонту спецодягу(білизни).

          9. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття І групи «Метелики» для дітей старшого дошкільного віку  Житник В.П. вихователя, Молітвіну Є.В., вихователя, Крикун С.М., помічника вихователя, Щербак Т.В., бухгалтера.

         10. ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття ІІ групи «Веселка» для дітей старшого дошкільного віку  Кабанець В.В. вихователя, Мовчан Л.В., вихователя, Ткачову І.М., помічника вихователя, Ніконенко С.І., прибиральника приміцень.

         11.ВИЗНАЧИТИ відповідальними за проведення евакуації дітей до укриття І спеціальної групи «Калинка» для дітей середнього дошкільного віку з порушеннями мови  та  ІІ спеціальної групи «Казка» для дітей старшого дошкільного віку з порушеннями мови Тимошенко С.О., вихователя, Корягіну С.О., вихователя, Бузулуцьку А.О., вихователя, Космач І.О., вихователя, Красій Н.І., помічника вихователя, Приходько В.М., практичного психолога.

         12. ДОТРИМУВАТИСЬ всім відповідальним особам за евакуацію дітей Плану евакуації, маршрутів руху дітей і працівників до виходу з приміщення ЗДО до укриття з відповідними сигнальними позначками , постійно.

       13. ПОСИЛИТИ Авраменко Т.М., завідувачу господарства, охорону закладу вдень і вночі.  Щодня оглядати будівлю та територію закладу на наявність вибухонебезпечних предметів , постійно.

         14. ДОТРИМУВАТИСЬ всім працівникам ЗДО Алгоритму дій у разі небезпеки, постійно.

         15. РОЗМІСТИТИ Алгоритм дій у разі небезпеки на веб сайті закладу, до 04 вересня 2023 р.

       16. Контроль за виконанням наказу покладаю на Космач І.О., вихователя-методиста.

 

 

Завідувач                                                                                              Світлана КОРЯГІНА

 

    ЗАТВЕРДЖУЮ
                                                               Завідувач ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР

                                                           ____________   Світлана КОРЯГІНА

                        31 серпня 2023 р.

 

АЛГОРИТМ   ДІЙ У РАЗІ НЕБЕЗПЕКИ В ЗДО № 30 «ЧЕБУРАШКА» СМР

 

І. Переміщення під час повітряної тривоги дітей та персоналу

закладу дошкільної освіти до тимчасового укриття

 1.  Відповідальна особа організовує евакуацію дітей та персоналу, запобігає утворенню паніки, супроводжує учасників освітнього процесу в укриття.

 2. У  разі виникнення  повітряної тривоги відповідальна особа сповіщає педагогів та персонал закладу, вмикає систему оповіщення в закладі, або повідомляє особисто.

 3. Вихователі груп миттєво зупиняють освітній процес та проводять евакуацію дітей до укриття, перевіривши наявність в дітей інформаційно-контактної інформації  (картки, бейджа) з ПІБ дитини, контактної інформації батьків (імена,телефони, адреса), інформацією про можливі особливості дитини, які зможуть зберегти здоров’я малюка у разі непередбачуваної ситуації. Вихователь перевіряє наявність дітей відповідно  Журналу відвідування, який бере з собою в укриття.

 4. Для відчуття безпеки, дітям можна запропонувати взяти свій особистий «тривожний» рюкзак, який заздалегідь готують батьки. До нього може входити улюблена іграшка з дому, фотографія сім’ї, інші речі, які заспокоюють малюка. На випадок відсутності електрики для дітей слід підготувати ліхтарики.

 5.  Діти групи, організовані в дві колони, переміщаються до укриття  у супроводі двох дорослих.  Один дорослий іде на початку колони та показує дітям напрямок руху, другий в кінці колони – слідкує, щоб ніхто не відстав.

          З метою запобігання паніки при переміщенні до укриття важливо навчити дітей організовано шикуватися в колону, використовуючи атрибути для зменшення психоемоційної напруги та хвилювання дітей (цьому допоможуть такі атрибути, як мотузка з кольоровими вузлами або прив’язаними маленькими іграшками для кожної дитини).

 6. Представники персоналу, які закріплені для пришвидшення зборів дітей всіх вікових груп, залишають свої робочі місця, прямують  допомагати вихователям зібрати дітей та перемістити в укриття.

 7. Організовані колони вихованців у супроводі дорослих переміщуються до укриття шляхом  відповідно до плану евакуації дітей та персоналу закладу.

  8. У ситуації, коли учасники освітнього процесу не встигли добратися до укриття під час обстрілу, необхідно негайно перейти в приміщення без вікон або скористатись правилом двох стін.

 9. Якщо підчас сигналу тривоги діти знаходяться на території закладу, вихователь організовує їх та супроводжує до укриття.

 10. Помічники вихователя та закріплений за групою персонал закладу зустрічають їх,  допомагаючи переміститись у тимчасове укриття.

  11. Медпрацівник закладу переміщується у відведене та обладнане для нього місце в укриття разом з дітьми, задля забезпечення своєчасної медичної допомоги присутнім та перебуває в укритті до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги».

 12. Після евакуації дітей відповідальна особа має перевірити,чи не залишилось людей в будь-якому приміщенні закладу. Після контролю, відповідальна особа приєднується до інших  в укритті.

  13.   В укритті  розміщуються згідно розподіленим місцям по віковим групам та з урахуванням місткості приміщення та умов його розташування.

  14. В укритті вихователь якомога швидше перевіряє списковий склад вихованців, з метою визначення присутності всіх дітей групи у сховищі.

 15.  У разі відставання або відсутності дитини в укритті, вихователь повідомляє відповідальну особу, не залишаючи дітей.

 16.  Після розміщення та перевірки списків педагоги груп мають заспокоїти дітей, використовуючи лічилки, віршики, ігри, напрацьовані ритуали, ігри малої рухової активності.

 17. В залежності від ситуації, умов та часу перебування в укритті дітям пропонують різноманітні активності: ігрову, пізнавальну, образотворчу, театралізовану та ін. Якщо діти стривожені через гучні звуки сирени доречним буде у першу чергу переключити увагу дітей на інші звуки та залучити слуховий канал сприйняття інформації. Доцільно використовувати такі прийоми як хоровий спів або промовляння добре знайомого віршика, потішки, імітація звуків тварин, природи, прослуховування дитячих музичних творів, тощо.

 18. Для зниження напруження варто використовувати художню літературу, читання якої може супроводжуватися спільною творчою або пошуковою діяльністю дітей, театралізацією, ілюструванням, руханками тощо.

 19. Вихід із захисної споруди або укриття здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі розташування закладу), а також у випадках вимушеної евакуації.

 20. Підчас повітряної тривоги педагогам закладу забороняється відпускати дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги педагог та діти групи мають залишатись в укритті.

 21.  У разі, якщо сигнал про небезпеку поступив під час прийому дітей до закладу, педагог забирає для переміщення в укриття тих дітей, які на зараз знаходяться в приміщенні ЗДО. Батьки не можуть вимагати від персоналу прийняти дитини, якщо привели її до закладу вже під час повітряної тривоги, коли група перебуває в укритті. Прийом дітей відновлюється після отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги».

 22. Батьки дітей, які привели дитину до дитячого закладу під час повітряної тривоги мають самостійно подбати про укриття, найближче до закладу освіти та переміститись до нього. Цьому сприяє інформація про розташування найближчого укриття або захисної споруди.

  23. При виникненні пожежі чи пошкодженні будівлі – зателефонувати 101, вказавши точну адресу та за можливості, покинути небезпечне місце, перемістившись до локації, визначеної в Плані евакуації дітей та персоналу закладу.

 24. Вимушена евакуація зі споруди або укриття проводиться, якщо:відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;відбулося затоплення споруди;сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;було досягнуто граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.

 

ІІ. Переміщення  під час приймання їжі у разі сигналу   повітряної тривоги дітей та персоналу закладу дошкільної освіти до тимчасового укриття

 1. У разі сигналу повітряної тривоги  діти припиняють їсти, переходять у роздягальню у супроводі вихователя та помічника вихователя. У кожну вікову групу на допомогу прямують закріплені працівники закладу.

 2.Діти перевдягаються та перевзуваються самостійно за допомогою дорослих, які контролюють щоб у кожної дитини був тривожний рюкзак і бейджик.

 3. Затвердженим маршрутом діти разом з дорослими евакуюються разом до укриття.

 4. Вихователь перераховує дітей та відмічає їх у журналі обліку.

 5. Щоб діти не залишилися голодними в укритті є продукти довготривалого зберігання ( печиво, сік), питна вода з розрахунку 2 л на кожну особу, одноразовий посуд, предмети за засоби особистої гігієни.

 6. Після відбою повітряної тривоги всі учасники освітнього процесу повертаються на свої робочі місця.

 7. Відповідальна особа за укриття перевіряє чи всі залишили укриття.

 

 ІІІ. Переміщення  під час денного  відпочинку у разі сигналу   повітряної тривоги дітей та персоналу закладу дошкільної освіти до тимчасового укриття

1.Коли звучить сигнал повітряної тривоги під час денного відпочинку дітей у кожну вікову групу прямують закріплені працівнки закладу.

 2. Вихователі без паніки, уникаючи різких рухів і звуків, будять дітей які відпочивали та швидко їх одягають. Діти беруть свої тривожні рюкзаки. Тих дітей, яких не змогли розбудити працівники обережно загортають у ковдри та несуть у тимчасове укриття, взявши їх тривожні рюкзаки.

3. Діти разом з дорослими спускаються в укриття відповідно до затвердженого маршруту.

 4. Вихователь перевіряє кількість присутніх дітей згідно з Журналом обліку. 

5. В укритті вихователь без паніки розміщує дітей у закріпленому за групою місці. Реагує на бажанняя та стан дітей. Пропонує їм займатись самостійною або заздалегідь спланованою педагогом діяльністю.

6. Після відбою повітряної тривоги всі учасники освітнього процесу повертаються на свої робочі місця.

        7. Відповідальна особа за укриття перевіряє чи всі залишили укриття.

ІV. Переміщення  під час сигналу   повітряної тривоги персоналу закладу дошкільної освіти  який не задіяний в евакуації дітейдо тимчасового укриття

1. Після сигналу повітряної тривоги працівникам,  які працюють з електрообладнанням, відключити живлення електроприборів.

2. Працівники здійснюють евакуацію згідно плану евакуації – швидко і без паніки.

3. Перебуваючи в тимчасовому укритті дотримуватись спокою і порядку.

4. Не залишати безпечного місця перебування.

5. Після відбою повітряної тривоги всі працівники повертаються на свої робочі місця.

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  (ЯСЛА-САДОК) № 30 «ЧЕБУРАШКА»

СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(ЗДО № 30 «ЧЕБУРАШКА» СМР)

 

 НАКАЗ

 

09  лютого 2023р.                             м. Суми                                            №  20

 

Про організацію роботи цивільного захисту   

Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 30 «Чебурашка»

Сумської міської ради  в 2023 році

 

            На виконання  положень Кодексу цивільного захисту України, вимог Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада  2016р. № 1400, постанов Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013р.  № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту», № 444 «Про  порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», від 23 жовтня 2013р. № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією  і здійсненням заходів з питань цивільного захисту», згідно з наказами управління освіти і науки СМР від 03 січня 2023р. № 3 «про підсумки підготовки управління освіти і науки Сумської міської територіальної громади з питань цивільного захисту в 2022 році, основні завдання на 2023 рік», від 09 лютого 2023р. № 40 «Про організацію роботи цивільного захисту в 2023 році», з метою забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій в разі надзвичайних ситуацій, загрози вчинення терористичних актів, створення умов для надійного захисту учасників освітнього процесу

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Вважати Корягіну С.О., завідувача ЗДО, начальником цивільного захисту освітнього закладу.

2. З метою організації і ведення цивільного захисту працівників та здобувачів освітнього закладу в разі виникнення надзвичайних ситуацій, підготовки їх за навчальними програмами з цивільної оборони, забезпечення засобами індивідуального захисту, створити штаб цивільного захисту у складі: відповідальна особа з питань цивільного захисту – Космач І.О. вихователь-методист, перший заступник відповідальної особи з питань цивільного захисту –Авраменко Т.М., завідувач господарства,

 заступник відповідальної особи з питань цивільного захисту по евакуації – Голуб Т.В., інструктор з фізичної культури.

3. Призначити заступником начальника цивільного захисту з матеріально-технічного забезпечення –  Авраменко Т.М., завідувача господарства.

3.1. Продовжити роботу по вдосконаленню та забезпеченню матеріально-технічної бази з питань цивільного захисту. Забезпечити наявність та функціонування системи оповіщення.

4.Призначеним посадовим особам з питань цивільного захисту забезпечити постійно:

4.1.Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і запровадження профілактичних заходів щодо зменшення збитків та втрат у разі виникнення надзвичайної ситуації.

4.2. Оповіщення працівників закладу освіти про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації, постійне інформування про наявну обстановку.

4.3.Захист працівників та вихованців від наслідків аварій, катастроф, великих пожеж, стихійного лиха та застосування засобів захисту від ураження.

4.4.Підготовку керівного складу цивільного захисту, працівників педагогічного складу та обслуговуючого персоналу, вихованців користуванню засобами індивідуального захисту, правильним діям за сигналами оповіщення про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації.

4.5. Забезпечити проведення бесід з вихованцями закладу дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами та вибухонебезпечними предметами, алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, дотримання правил дорожнього руху, правил поводження на водних об’єктах.

5. Відповідальній особі з питань цивільного захисту, вихователю-методисту Космач І.О., організувати навчання педагогічного складу, завідувачу господарства Авраменко Т.М. - обслуговуючого  персоналу з питань цивільного захисту протягом 2023 року.:

5.1. Організувати підготовку педагогічного складу, обслуговуючого персоналу  з питань цивільного захисту:

5.2. Керівного складу цивільного  захисту в навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області;

5.3. Керівника Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини – на планових семінарах;

5.4. Педагогічного складу, обслуговуючого персоналу – на заняттях за  програмою загальної підготовки працівників та під час підготовки до тренувальних  евакуаційних заходів.

5.5.Приділяти особливу увагу під час проведення занять відпрацюванню порядку дій у різних надзвичайних ситуаціях, наданню домедичної допомоги, виконанню комплексу заходів із запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій.

6. Вважати основним завданням цивільного захисту закладу освіти – підготовку до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.

7. Закінчити  розробку та коригування документів з питань організації та ведення цивільного захисту в закладі  освіти відповідно до положень Кодексу цивільного захисту, вимог Положення  про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21листопада 2016р. № 1400, до 31 січня 2023р.

8. Уточнити й відкоригувати план евакуації та забезпечити постійну готовність сил і засобів евакуації вихованців, педагогів, обслуговуючого персоналу із зон надзвичайних ситуацій у безпечні райони до 31січня 2023р.

9. Провести День цивільного захисту – 27 квітня 2023р.; Тиждень безпеки дитини з 15 травня  по 21травня 2023р.; Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з 24-28 квітня 2023 р. та 16-20  жовтня 2023р.

10. Провести з педагогічним складом та обслуговуючим персоналом, вихованцями під час Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини тренування зі швидкої та безпечної евакуації на випадок пожежі.

11. Провести батьківські збори із представником Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції  з метою навчання дітей основам безпеки життєдіяльності, протягом 2023 р .

 12. Надати в управління освіти і науки СМР звіт про проведення Дня цивільного захисту та І тижня з основ безпеки життєдіяльності до 05 травня 2023р.; звіт про проведення Тижня безпеки дитини до 26 травня 2023р.; звіт про проведення ІІ Тижня з основ безпеки життєдіяльності до 27 жовтня 2023р., доповідь про стан і підготовку цивільного захисту закладу освіти у 2023 році, до 17 листопада 2023р.

13.Довести наказ до всіх працівників, а до керівного складу під розпис, до 15 лютого 2023р.

14.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Завідувач                                                                               Світлана КОРЯГІНА

 

Організація створення безпечного освітнього простору в Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 30 «Чебурашка» Сумської міської ради

         При організації створення безпечного освітнього простору в Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 30 «Чебурашка» Сумської міської ради адміністрація керується вимогами листів МОН України від 21 серпня 2023 р.

№ 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році», від 29 березня 2022 р. 1/3737-22 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»,  від 17 травня 2023 р. № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року», від 20 червня 2023 р. № 1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів», від 25 квітня 2022 р. № 1/4428-22 «Про методичні рекомендації», Концепції безпеки закладів освіти схваленої розпорядженням КМУ від 07 квітня 2023 р. № 301-р.

         Війна негативно впливає на організацію освітнього процесу. Це зумовлює потребу в гнучкій трансформації діяльності освітньої сфери на період дії воєнного стану. Перед усім в закладі освіти постала необхідність убезпеченні учасників освітнього процесу.

          Комісією, яку очолював Поляков С.В., заступник міського голови  16  червня 2023 р., було оглянуте підвальне приміщення ЗДО щодо можливості його використання для укриття населення, як найпростішого укриття.

26 червня 2023 р. адміністрація закладу освіти отримала акт та висновок про можливість використання об'єкта (будівлі, споруди, приміщення) для укриття населення як найпростішого укриття.  Приміщення рекомендоване для використання за умови проведення капітального ремонту, який заплановано провести в 2023-2024 році.

       Для безпеки вихованців та працівників закладу в підвальному приміщенні було обладнано місце для укриття, в якому є питна вода в достатній кількості (в розрахунку 2 л на 1 особу,) засоби пожежогасіння (вогнегасники, лопати, пили по дереву та по металу, лом, пісок), аптечка для надання невідкладної допомоги, засоби для особистої гігієни (технічна вода, горщики, туалетний папір, паперові рушники). Для організації освітнього процесу в укритті створені групові осередки, які наповнені дитячими меблями, ігровим обладнанням, наочністю.

           В ЗДО складений Паспорт безпеки, який затверджений начальником управління освіти і науки Сумської міської ради Вербицькою Н.В. та погоджений ТВО начальника сектору ЮП ВП Сумського РУП ГУНП в Сумській області С. Тарасенко 18 серпня 2023 р.

          Наказом ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР від 21 серпня 2023 р. № 63 «Про організацію безпечного освітнього простору в ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР визначена відповідальна  особа, Космач І.О., вихователь-методист, яка відповідає за створення  безпечного освітнього середовища в ЗДО. Також організовує евакуацію дітей та персоналу, запобігає утворенню паніки, супроводжує учасників освітнього процесу в укриття. Також   визначена відповідальна особа, яка після евакуації перевіряє заклад на наявність присутності учасників освітнього процесу за межами укриття -  Авраменко Т.М., завідувач господарства. Відповідальні особи  за евакуацію дітей знають План евакуації, маршрутів руху дітей і працівників до виходу з приміщення ЗДО та  до укриття з відповідними сигнальними позначками. Всі  працівники в ЗДО ознайомлені та дотримуються   Алгоритму дій у разі небезпеки.

Під час перебування дітей в укритті педагоги  проводять  з учасниками освітнього процесу різноманітні  активності – ігрову, пізнавальну, образотворчу театралізовану. Для зниження напруженості  використовують художню  літературу, читання якої супроводжується спільною творчою або пошуковою діяльністю дітей, театралізацією, ілюструванням, руханками тощо.

     Щоденно в укритті проводиться вологе прибирання, миття столів, стільчиків, іграшок. Проводиться наскрізне провітрювання у відсутності дітей.

bottom of page