top of page

   Матеріально-технічне забезпечення

     

           Будівля ЗДО прийнята в експлуатацію 40 років назад. Але незважаючи на вік та зношеність, адміністрація разом з колективом, батьківською громадськістю постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.  Для забезпечення стабільної роботи закладу за сезонами були розроблені спеціальні заходи, а контроль за їх виконанням здійснюється адміністрацією та відповідними комісіями профспілкового комітету, про що свідчать наявні акти перевірок, накази. Фінансово-матеріальне зміцнення відбувається за рахунок бюджетних коштів.

      У закладі  створені хороші матеріальні умови для успішного навчання і виховання дітей: кожна група обладнана новими меблями для організації життєдіяльності дітей і персоналу:,кожна дитина забезпечена індивідуальними ліжками, постільною білизною, рушниками,   шафами для роздягання, достатня кількість іграшок і педагогічних посібників, ігрові майданчики поповнені новим обладнанням,.

       Достатня кількість м’якого інвентарю: постільної білизни, рушників, серветок, спецодягу;  в ігрові куточки  та роздягальні  для зручності дітей придбані килими.

           В закладі освіти функціонують кабінети :

–  практичного психолога, естетичне оформлення якого забезпечує психотерапевтичний ефект, сприяє  психологічному  комфорту дитини.

–  вчителів-логопедів оснащені  всім необхідним для того щоб  навчити правильно вимовляти звуки, говорити  грамотно.

–  кабінет зображувального мистецтва, наповнюваність якого дає можливість дітям займатися малюванням, ліпленням, аплікацією та розвивати художньо-естетичні здібності.

–  маніпуляційний кабінет та кабінет сестер медичних старших. Вони забезпечені медичними препаратами та обладнанням необхідним для надання першої допомоги.

–  в  кабінеті бухгалтера є комп’ютери,  принтер та копіювальна техніка.

–  харчоблок оснащений всім необхідним кухонним приладдям для приготування різних страв.

– пральня має сучасне обладнання й завжди радує малят чисто випраною білизною.

     Кожна група та  харчоблок забезпечені  теплою водою для процесів  миття посуду помічниками вихователів, вмивання та миття рук дітьми, підмивання дітей у групах раннього віку.

    Заклад освіти обладнаний засобами обліку електроенергії, води, тепла.

     Створення предметно-ігрового розвивального середовища – актуальне й дуже важливе завдання, що стоїть перед педагогами нашого закладу, адже воно забезпечує умови для повноцінного розвитку, набуття дітьми знань, умінь і навичок урізних видах діяльності, формує компетентності у різних сферах життя.

    Для успішної реалізації поставлених завдань педагогічний колектив спільно з батьками активно працює над створенням та зміцненням уже існуючої матеріальної бази закладу:  в кожній групі створені розвивальні центри, придбано сучасні дидактичні посібники із різних розділів програми,  поповнились новими матеріалами куточки патріотичного виховання, новим змістом наповнились інформаційні куточки для батьків, але в недостатній кількості іграшки та ігровий матеріал згідно Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (Наказ МОН України від 19.12.2017 №1633).

       ЗДО забезпечений необхідними навчальними виданнями комплексними та парціальними освітніми програмами, навчально-методичними, методичними, навчальними посібниками, художньою літературою, педагогічною пресою.   Методичний кабінет  оснащений комп’ютером,  принтером та копіювальною технікою, мультимедійним проектором та екраном, ламінатором та брошуратором.

     На території  ЗДО облаштовані фрагменти ландшафтів і природних зон (куточок лісу, поля, саду, штучних споруд) для проведення різних дійств, свят, розваг.

     Одним з компонентів  розвивального середовища дошкільного закладу є предметно-ігрове середовище груп.

       В усіх групах   естетично оформлені  батьківські куточки,  в яких   розміщені рекомендації  щодо  розвитку     дітей даного віку, основні  їхні фізичні показники,     консультації з питань  виховання дітей.    Змінилися на  краще  інтер’єри    груп,   роздягалень, які гармонійно   доповнюють куточки природи з  живими мешканцями.

      В групах раннього віку  створені центри сюжетних та  будівельних ігор, ігор з піском і водою; центр   рухової активності (ребристі дошки, доріжки для профілактики плоскостопості, дуги, лави, м’ячі, мішечки з піском); центри сенсорного розвитку, предметної діяльності, образотворчої,  музичної,  театралізованої діяльності, куточки природи,  вбирання,  книжки. Ігрові, фізкультурно-оздоровчі, художньо-естетичні центри,  куточки  ряження та усамітнення розміщені продумано і зручно, частково  забезпечені необхідною кількістю  іграшок:  ляльки, одяг, м’які іграшки, посуд, кухонне приладдя, меблі, технічні іграшки, конструктори, легкий модульний матеріал,  башточки, барильця, втулки, мотрійки, кулькокид, доміно, лото, пластикові баночки з різним наповненням; каталки, візочки, вертушки, прапорці, скакалки, шнури, різноколірні кеглі, надувні іграшки, книжки картонні, з тканини, календарі, листівки, проспекти, картинки, книжкова та художня ілюстрація;  олівці, папір, гуашеві фарби, губки, дощечки, глина, серветки, колажі, пірамідки, предмети-вкладки, контейнери з різними вставними геометричними фігурами, шнурівки, застібки, мозаїка, ґудзики та бусинки різного кольору та розміру, крупа дрібна та велика, пластикові пляшки, що закручуються, камінці, мушлі, шнурки, жилка, стрічки, фольга; музичні інструменти, шумові коробочки, свищики, музичні іграшки-забавки, атрибути до музично-ритмічних рухів, магнітофон, фонотека з записами класичної та народної музики, дитячих пісеньок;  ширма, фланелеграф, іграшки театрів, шапочки-маски персонажів казок, ляльки-рукавички, пальчиковий театр, фігурки настільного театру тощо.

            В  усіх групах дітей дошкільного віку  обладнані центри  ігрової,  рухової, образотворчої,  музичної,  театралізованої діяльності,  центр розвивальних  ігор, куточки природи, національно-патріотичні куточки, куточки книги,  куточки відпочинку,  куточки чергових,  естетично оформлені батьківські куточки,  папки-пересувки з   рекомендаціями відповідно  до вікових особливостей  дітей.

      В групах молодшого дошкільного віку  наявні   куточки сенсорного виховання, конструктивно-будівельних ігор, національні, ігрові,  музичні та куточки СХД, наповнюваність яких відповідає віку дітей.

    В пізнавально-природничих центрах середніх груп, забезпечуються можливості для ознайомлення дітей з державними і народними символами і оберегами, загальноукраїнськими і місцевими традиціями, побутом, мистецтвом, основними природними зонами України (ліс, лісостеп, степ, гори), різноманітністю рослинного й тваринного світу, достатньо матеріалів для ознайомлення дітей з рідним містом, побутом, культурою поліщуків, з  природними  та створеними людськими руками багатствами  Сумщини.

      У навчальних зонах  старших груп  є сучасні  ЗТН , навчальні дошки, розвивальні посібники з грамоти та математики,  матеріали для дослідно-пошукової діяльності дітей, колоритно оформлені патріотичні куточки, центри експериментально-дослідної та трудової  діяльності.

    Театралізовані зони, куточки книги  наповнені яскравими дитячими книгами, різними видами театрів.

    В мовленнєвих центрах груп: картини,  достатня кількість дидактичних ігор, завдань для вправляння дітей у спілкуванні з однолітками і дорослими.

       Зони СХД наповнені необхідними матеріалами для впровадження нетрадиційних технік зображення; куточки логіко-математичного розвитку  наповнені розвивальними настільними іграми, ребусами, головоломками,  складанками, пазлами, шашками, конструкторами;  куточки книги  –    зразками   художньої літератури морально-етичного змісту, зразками проблемних ситуацій,  іграми морально-етичної тематики ; ігрові  центри  наповнені    достатньою кількістю ляльок, іграшок, предметів-замінників, будівельного матеріалу;  театральні зони –різними видами театрів з природного та побутового матеріалів; виготовлені дидактичні ігри патріотичного та економічного змісту;  навчальні зони  поповнилися розвивальними зошитами та альбомами.

       У всіх групових приміщеннях оформлені куточки національно-патріотичного виховання із уміщеними там, відповідно до віку дітей та вимог програми, зразками символів і оберегів, народних іграшок, національного одягу, посуду, інших виробів народних майстрів, народних музичних інструментів, збірники літературного фольклору та ін. Наповнення і художнє оздоблення цих осередків періодично переглядається і частково змінюється відповідно до тематичного планування роботи з національно-патріотичного виховання.

         Групи повністю забезпечені  демонстраційними  та роздавальними матеріалами, дидактичними посібниками.

       Меблі  в групах відповідають медико-педагогічним вимогам.

     Спортивна зала  обладнана спеціалізованим спортивним обладнанням,  спорядженням  та іграшками, нестандартним  обладнанням ( 5 фітоболів, виготовлено власноруч  трансформери, тунелі, «доріжки здоров’я», м’які модулі, колоди, масажери,  султанчики.)

          Музична зала  оснащена сучасним музичним центром, музичними інструментами. Також музичними посібниками, виготовлені власноруч музичними керівниками.

       Всі вікові групи мають свої ігрові майданчики з павільйонами, в яких можна сховатися від сонця та дощу, і  пісочницями з чистим пісочком.

     Спортивний майданчик обладнаний різним спортивним обладнанням, де діти мають змогу зайнятися спортом, пограти у футбол, покататися на самокатах, зробити ранкову гімнастику, позмагатися.

Організація створення безпечного освітнього простору в

Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 30 «Чебурашка»

Сумської міської ради

   При організації створення безпечного освітнього простору в Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 30 «Чебурашка» Сумської міської ради адміністрація керується вимогами листів МОН України від 21 серпня 2023 р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році», від 29 березня 2022 р. 1/3737-22 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»,  від 17 травня 2023 р. № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року», від 20 червня 2023 р. № 1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів», від 25 квітня 2022 р. № 1/4428-22 «Про методичні рекомендації», Концепції безпеки закладів освіти схваленої розпорядженням КМУ від 07 квітня 2023 р. № 301-р.
         Війна негативно впливає на організацію освітнього процесу. Це зумовлює потребу в гнучкій трансформації діяльності освітньої сфери на період дії воєнного стану. Перед усім в закладі освіти постала необхідність убезпеченні учасників освітнього процесу. 
          Комісією, яку очолював Поляков С.В., заступник міського голови  16  червня 2023 р., було оглянуте підвальне приміщення ЗДО щодо можливості його використання для укриття населення, як найпростішого укриття. 
26 червня 2023 р. адміністрація закладу освіти отримала акт та висновок про можливість використання об'єкта (будівлі, споруди, приміщення) для укриття населення як найпростішого укриття.  Приміщення рекомендоване для використання за умови проведення капітального ремонту, який заплановано провести в 2023-2024 році.
       Для безпеки вихованців та працівників закладу в підвальному приміщенні було обладнано місце для укриття, в якому є питна вода в достатній кількості (в розрахунку 2 л на 1 особу,) засоби пожежогасіння (вогнегасники, лопати, пили по дереву та по металу, лом, пісок), аптечка для надання невідкладної допомоги, засоби для особистої гігієни (технічна вода, горщики, туалетний папір, паперові рушники). Для організації освітнього процесу в укритті створені групові осередки, які наповнені дитячими меблями, ігровим обладнанням, наочністю.
   В ЗДО складений Паспорт безпеки, який затверджений начальником управління освіти і науки Сумської міської ради Вербицькою Н.В. та погоджений ТВО начальника сектору ЮП ВП Сумського РУП ГУНП в Сумській області С. Тарасенко 18 серпня 2023 р.
     Наказом ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР від 21 серпня 2023 р. № 63 «Про організацію безпечного освітнього простору в ЗДО № 30 «Чебурашка» СМР визначена відповідальна  особа, Космач І.О., вихователь-методист, яка відповідає за створення  безпечного освітнього середовища в ЗДО. Також організовує евакуацію дітей та персоналу, запобігає утворенню паніки, супроводжує учасників освітнього процесу в укриття. Також   визначена відповідальна особа, яка після евакуації перевіряє заклад на наявність присутності учасників освітнього процесу за межами укриття -  Авраменко Т.М., завідувач господарства. Відповідальні особи  за евакуацію дітей знають План евакуації, маршрутів руху дітей і працівників до виходу з приміщення ЗДО та  до укриття з відповідними сигнальними позначками. Всі  працівники в ЗДО ознайомлені та дотримуються   Алгоритму дій у разі небезпеки. 
Під час перебування дітей в укритті педагоги  проводять  з учасниками освітнього процесу різноманітні  активності – ігрову, пізнавальну, образотворчу театралізовану. Для зниження напруженості  використовують художню  літературу, читання якої супроводжується спільною творчою або пошуковою діяльністю дітей, театралізацією, ілюструванням, руханками тощо.
    Щоденно в укритті проводиться вологе прибирання, миття столів, стільчиків, іграшок. Проводиться наскрізне провітрювання у відсутності дітей.
  Капітальний ремонт укриття заплановано провести у 2023/2024 н.р.

 

 

DSC08202.JPG
DSC08237.JPG
иапр 005.jpg
bottom of page