top of page

Тільки той, хто любить,

цінує і поважає накопичене

і збережене попереднім поколінням,

може любити Батьківщину,

стати справжнім патріотом...

       Одним  із провідних напрямків виховання дітей в закладі освіти  є національно-патріотичне виховання дошкільників.

Адже, одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм.

Патріотизм (грец. paths − батьківщина) − любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.

     Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності − віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.

    Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов'язаним з ними.       Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

      Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята.

     Основними напрямами національно-патріотичного виховання в закладі є:

  • формування уявлень про сім'ю, родину, рід і родовід;

  • краєзнавство;

  • ознайомлення з явищами суспільного життя;

  • формування знань про історію держави, державні символи;

  • ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

  • формування знань про людство.

День козацтва в нашому садочку

До свята українського козацтва в дитячому садку  відбулися  музично-спортивні розваги під девізом "Козацькому роду - нема переводу", на яких маленькі козаки та козачки змагалися у сприятності, кмітливості та дізналися багато цікавого про життя козаків.

Стежинками природи

до національної свідомості

Формування уявлень про явища природи, виховання любові, бережне відношення до природи рідного краю - важливий напрям у вихованні патріотизму.

 

Народні традиції та свята –

джерело національно-патріотичного

виховання

       Перед нами, педагогами, стоїть завдання надзвичайної ваги: домогтися того, щоб діти зростали не лише здоровими і освіченими людьми, але й свідомими, творчими особистостями і патріотами України. Посіяти в маленькому серці зерно любові до Батьківщини та рідного краю, навчити дітей шанувати й берегти духовну спадщину свого народу – ось про що ми дбаємо, виховуючи нове покоління громадян України, наше майбутнє.

bottom of page