top of page
Недавние посты

Звіт завідувача Корягіної С.О. перед колективом і громадськістю за 2017-2018 навчальний рік


Колектив нашого дошкільного закладу створює оптимальні умови для повноцінного розвитку дівчаток і хлопчиків, робить все, щоб наповнити їх життя радістю, а серце – добротою. Саме їм жити у 21 столітті, саме їм творити своє майбутнє.

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 245 місць, на сьогодні у ньому виховується 276 дітей, в структурі якого є 12 груп: 3 групи для дітей раннього віку; 9 груп для дітей дошкільного віку, з них: 7 груп для дітей загального розвитку, 2 групи компенсуючого типу для дітей з вадами мовлення.


Вікова група

Кількість дітей

І група раннього віку «Малючок» - 18

ІІ група раннього віку «Сонечко» - 19

ІІІ група раннього віку «Ромашка» - 24

І група молодшого віку «Веселка» - 29

ІІ група молодшого віку «Дзвіночки» - 30

І група середнього віку «Краплинка» - 30

ІІ група середнього віку «Чомусики» - 28

І група старшого віку «Метелики» - 28

ІІ група старшого віку «Мультяшки» - 30

родинна група «Білосніжка» - 20

І група компенсую чого типу «Казка» - 11

ІІ група компенсую чого типу «Калинка» - 13

Адміністрацією закладу проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ. У поточному році у закладі оновлено лінолеум у двох групах, придбано електричну плиту на харчоблок, оновлені простирадла та подушки, проводиться поточний ремонт приміщень, замінені вікна на харчоблоці, придбано холодильну шафу, пральну машину.

Наш дошкільний заклад – це наші працівники. Працелюбні, творчі, відповідальні, вболіваючі за дитячий садок всім серцем.

Якісне кадрове забезпечення – запорука престижності дошкільного закладу.

Розвиток та виховання дітей у закладі забезпечують 55 працівників – 27 осіб молодшого обслуговуючого персоналу, 2 медичних працівника, 28 педагогів, з них – вихователь-методист, 2 учителя-логопеда, практичний психолог, 2 музичних керівника, інструктор з фізичної культури.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

  • мають повну вищу освіту – 20 осіб – 72 %

  • мають базову освіту –2 особи– 7%

  • неповну вищу – 4особи – 14%

  • 2 педагога підвищують свій освітнівй рівень у вищих навчальних закладах.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

  • «спеціаліст вищої категорії» –5 осіб – 17%

  • «спеціаліст першої категорії» - 4 особи- 14%

  • «спеціаліст ІІ категорії» -2 особи – 7%

  • «спеціаліст» – 17 осіб – 62%

  • звання «вихователь-методист» - 1 педагог

Варто зазначити, що наш колектив поповнюєтьсямолодими кадрами,які мають сучасний погляд на перспективи розвитку дошкільної освіти.

Вихователі закладу Гольченко Ю.В., Ткаченко Ю.В. здобуваютьвищу освіту (дошкільне виховання) в Сумському педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка.

При Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили кваліфікацію у 2017 – 2018 навчальному році 7 педагогів. Відповідно до ст. 32 «Закону України про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 (зі змінами), проатестовано 1 педагогічного працівника – Кабанець В.В., їй присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Варто відмітити, що досвід роботи педагога Бєлокопитової І.Д. з організації гурткової роботи з художньо-естетичного напрямку узагальнений для втілення в роботу закладу. Розроблена нею програма гуртка «Диво-майстерня» схвалена ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради, відправлена до вивчення науково-методичною радою СІППО. Залучаючи малюків до художньо-практичної діяльності, Ірина Дмитрівна реалізовує не тільки завдання художнього виховання, а й більш глибоко розвиває інтелектуально-творчий потенціал дітей, використовує образне слово, поезію, музику, збуджує у дітей творчу уяву, творче прагнення, потяг до краси. Спільно з вихованцями та педагогами створюються композиції, які вже декілька років поспіль представляють наш дошкільний заклад на виставці до Дня міста. Приємно відмітити, що за сумлінну, творчу працю Ірина Дмитрівна занесена на Алею слави освітян міста.


У 2017-2018 навчальному році організація освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі здійснювалася відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» та власного Статуту. Зміст освітнього процесу в дошкільному закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти і реалізувався відповідно до програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі».

Пріоритетними напрямками роботи колективу у 2017-2018 навчальний рік вважалися:

  1. Продовжувати роботу по збереженню і зміцненню здоров’я дітей з раннього вікузасобами сучасних оздоровчих технологій.

  2. Удосконалювати роботу з формування мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом впровадження інноваційних технологій мовленнєвого спрямування.


З метою вирішення основних завдань було проведено 95% із запланованих заходів. Вони були реальні, розраховані на можливості педагогічного колективу, забезпечували взаємодію адміністрації дошкільного закладу та педагогів.

Протягом навчального року з педагогічним колективом були проведені педагогічні ради:

1. Аналіз діяльності дошкільного закладу за 2016-2017 н.р. та завдання діяльності колективу на 2017 - 2018 н.р.

2. Формування мовленнєво -комунікативної компетентності дошкільників шляхом впровадження інноваційних технологій мовленнєвого спрямування.

3. Оптимізація освітньо-виховного процесу через активне використання інформаційно-комунікаційних технологій.

4. Аналіз виконання завдань річного плану роботи закладу ДНЗ за навчальний рік.

Відповідно до завдань, визначених у річному плані, з педагогами проводилася робота з формування у дошкільників мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом впровадження інноваційних технологій мовленнєвого спрямування. Ряд консультацій «Інтерактивні технології розвитку мовлення дітей дошкільного віку», «Методика використання коректурних таблиць Н.В. Гавриш», «Сучасні технології навчання дітей ранньому читанню» (для вихователів старших груп) «Технології педагогічного спілкування з батьками» (для вихователів груп раннього віку), семінар-практикум «Мовленнєва робота з дошкільниками: шляхи оптимізації», педагогічна рада «Формування мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом впровадження інноваційних технологій мовленнєвого спрямування» сприяли підвищенню знань вихователів щодо використання інтерактивних методів, прийомів та інноваційних технологій з розвитку мовлення дошкільників. Заслуговують на увагу представлені педагогами дидактичні посібники, ігри на виставці «Сучасно, цікаво, корисно»: «Цікава розповідь», «Використання мнемотаблиць для вивчення віршів напам’ять» (виготовлені вихователем Крикуненко І.В.), «Веселий потяг» (вихователь Сумцова В.В.), «Чарівний теремок» (вихователь Місан В.А.), «Моя домівка» (вихователь Житник В.П.), «Чарівна картина» (вихователь Тимошенко С.О.), що дозволило педагогам закладу обмінятися досвідом з ефективного використання ігрового середовища з мовленнєвого розвитку дітей. Варто відзначити підготовку та проведення колективом дошкільного закладу вивчення стану мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку, як складової у підготовці до успішного навчання в школі закладів дошкільної освіти міста на колегію управління освіти і науки. За її підсумками визначено, що у більшості дітей сформована лексично-граматична сторона, звуковимова, діти вільно спілкуються з однолітками та дорослими, висловлюють власну думку, намагаються дотримуватись норм мовленнєвого етикету. Рівень сформованості мовленнєвої й комунікативної компетенції старших дошкільників відповідає основним вимогам освітньої лінії «Мовлення дитини» Базового компонента дошкільної освіти й програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Сучасний період розвитку українського суспільства характеризується становленням нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-комунікаційний простір. Тому одними із актуальних завдань діяльності закладу є підвищення якості освіти через активне використання інформаційно-комунікаційних технологій освітнього процесу. Ряд консультацій: «Інтеграція інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності», «Застосування інформаційно-комп’ютерних технологій у роботі з дошкільниками, які мають вади мовлення»; теоретико-практичний семінар «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності дошкільників», педагогічна рада «Оптимізація освітньо-виховного процесу через активне використання інформаційно-комунікаційних технологій», методичні рекомендації щодо створення мультимедійних презентацій, дотримання правил безпеки під час роботи з комп’ютером дозволили педагогам удосконалити навички користування текстовим редактором, базами даних, мультимедійними презентаціями, Інтернетом,електронною поштою, публікувати в мережі власні напрацювання.

В рамках роботи з підвищення самоосвіти проведені колективні перегляди занять з використанням ІКТ: заняття з логіко-математичного розвитку з використанням ІКТ «Зимові пригоди» ( вихователі Гольченко Ю.В. , Малік А.А.); комп’ютерне заняття з розвитку мовлення «Стежинками улюблених казок» ( вихователь Кабанець В.В.).

З метою вивчення ІКТ-компетентності педагогів було проведено анкетування, у якому прийняли участь 22 педагога. Згідно опитування всі педагоги закладу (100%) застосовують у своїй діяльності ІКТ, використовують матеріали з інтернет-ресурсів, 2 педагоги систематично готують статті для публікацій в електронному вигляді та публікують свої педагогічні розробки у мережі Інтернет.

Належна увага приділялась проблемі формування, збереження та зміцнення здоров’я вихованців. З метою підвищення ефективності роботи з даного напрямку для педагогів проведено семінар-практикум «Використання сучасних доров’язбережувальних технологій у роботі з дошкільниками», консультації «Оздоровлення дітей за допомогою нетрадиційної технології Б.С.Толкачова», «Дихальна гімнастика О.М.Стрельникової – ефективний засіб зміцнення здоров’я дітей», «Модель просвітницької роботи з батьками щодо оздоровчої взаємодії з дітьми».

Вся фізкультурно-оздоровча робота з дітьми велась згідно інструктивно-методичного Листа МОН України від 02.09.2016 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ».

Інструктор з фізичної культури Грищенко Т.В., вихователі закладу з розумінням підходять до того, що фізичне виховання повинно бути в першу чергу спрямоване на охорону та зміцнення психічного і фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання інтересу до рухової активності, спорту, формуванню навичок та фізичних якостей. З метою профілактики різних видів захворювання з дітьми проводились різні види масажу, гімнастика для профілактики порушень зору, застосовувалисть нетрадиційні види оздоровлення: піскотерапія, музикотерапія, сміхотерапія, пірамідотерапія тощо. Варто відмітити проведення спортивних заходів під час Олімпійського тижня за участю вихованців та педагогів ДНЗ № 25, акробатичної школи ДЮСШ №2, школи бального танцю О.Гараніної.

Слід зазначити, що для удосконалення своєї професійної компетентності педагоги закладу були активними учасниками Всеукраїнських, обласних, міських семінарів, тренінгів, конференцій та отримували відповідні сертифікати.

Для підвищення педагогічної майстерності та впровадження інноваційного досвіду було проведено колективні перегляди форм роботи з дітьми. Варто відмітити високий рівень підготовки та проведення занять: «Незвичайна зустріч» (складання розповіді за серією сюжетних картин на основі літературного твору) Місан В.А., інтегроване заняття з використанням інтерактивних методів «Привітання літечка від снігура», бінарне заняття з використанням коректурних таблиць Н.Гавриш «Осіння подорож».

Слід зазначити, що в 2017-2018 навчальному році велика увага приділялася проблемі виховання дітей старшого дошкільного віку та формуванню шкільної зрілості. Вдало організовували інтегровані розвивально-пізнавальні заняття з дітьми старшого віку вихователі: Тимошенко С.О., Тараповська М.Д., Житник В.П.,Бєлокопитова І.Д., Бурда І.В., Овчаренко М.О.

З метою поглиблення компетентності педагогів з цього питання (психофізіологія дітей 6–го року життя, особливості виховання та організація спілкування) проводились консультації психолога, круглі столи, консиліуми.

Вихователі груп раннього віку «Малючок», «Сонечко», «Ромашка» Бараненко О.М., Кравченко Ю.Ю., Дудка Л.О., Великодна В.В. створюють сприятливі умови для розвитку та виховання малюків,.

Музичні керівники Толбатова Н.О., Бурда І.В. проводять заняття творчо нестандартно, впроваджують у практику інноваційні методики музичного виховання. Значна увага приділяється підготовці муз.керівниками дошкільнят до участі у міських конкурсах та фестивалях. Варто відмітити, що у цьому році вихованці брали участь у міському фестивалі «Земля - наш спільний дім».

Заслуговують на увагу своєю наполегливою працею учителі-логопеди: Коротка О.І., Коваленко А.М., які в своїй роботі з дітьми не тільки працюють над усуненням слухо-мовних недоліків дітей-логопатів, а й формують мовленнєву діяльність в цілому. Конспект заняття з використанням ІКТ «Перелітні птахи», стаття «Всі професії важливі: Су-Джок терапія у корекції мовленнєвих порушень у дошкільників», автор А.М. Коваленко надруковані в онлайн журналі «Дошкільник.in.ua». Конспекти занять за коректурними таблицями направлені до редакції журналу «Дошкільне виховання».

Робота практичного психолога Приходько В.М. спрямована на подолання психологічних труднощів, з якими стикається дитина впродовж дошкільного віку. Вихованці закладу демонструють впевненість у собі, прагнення знаходитись у дитячому колективі, у них сформовані навички спілкування. Віта Миколаївна приймає активну участь у роботі методичної служби міста, неодноразово виступала з доповідями на методичних об’єднаннях практичних психологів. Заняття з елементами тренінгу «Педагогічна культура – запорука успіху вихователя» направлені до друку в газету «Психолог дошкілля». Наукова стаття «Психологічні аспекти соціалізації дітей дошкільного віку» була представлена на Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології в роботі практичного психолога».

На базі дошкільного закладу успішно проводяться засідання «Школи молодого фахівця», яка сприяє росту педагогічної майстерності молодих спеціалістів міста. Результативність цієї роботи схвалена інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради.

Творчі, талановиті педагоги знаходяться у постійному пошуку найбільш ефективних форм і методів в роботі з дітьми, застосовують сучасні інтерактивні та інноваційні технології.

Інноваційна діяльність стала стимулюючим чинником у розвитку закладу. Вихователі Тараповська М.Д., Місан В.А., Опришко Л.П., Сумцова В.В. вдало впроваджують методику О.Вашуленко «Готуємося до школи у дитячому садку», за результатами проведеного моніторингу старші дошкільники мають більш високий рівень сформованості мовленнєвої компетентності. Успішно працюють за технологією Л.Шелестової «Розвивальне читання» вихователі Малік А.А., Гольченко Ю.В., за якою діти в ігровій формі опановують навички звукового аналізу слів, знайомляться з буквами. Педагогами оформлено добірку матеріалів з даної проблеми, які були представлені на педагогічні раді, рекомендовані для використання в дошкільному закладі. Заслуговує на увагу впровадження учителями-логопедами Короткою О.І., Коваленко А.М. технологія роботи з дошкільниками за коректурними таблицями Н.В.Гавриш. Ними напрацьований теоретичний та практичний матеріал, розроблені демонстраційні та індивідуальні картки.

Вихователі Бараненко О.М., Кравченко Ю.Ю., Великодна В.В. у освітньому процесі не один рік застосовують елементи методики М.Монтессорі. Ними напрацьований теоретичний матеріал, облаштовані осередки розвивального простору з необхідним практичним матеріалом (ігри, посібники).

Вихователі Крикуненко І.В., Ткаченко Ю.В. використовують у роботі з дошкільниками алгоритм швидкого та ефективного вивчення віршів за допомогою прийомів мнемотехніки. Вихованці груп із задоволенням демонструють вивчені твори під час дитячих свят, розваг.

Успішно застосовується програма гуртка раннього читання для дітей старшого дошкільного віку «Читайлик», схвалена науково-методичною радою Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, розроблена учителяем-логопедом Короткою О. І.

Музичні керівники Толбатова Н.О., Бурда І.В. проводять заняття творчо нестандартно, активно впроваджують у практику інноваційну методику музичного виховання Карла Орфа.

З метою поліпшення якості освітнього процесу в роботі з дітьми педагоги закладу використовували парціальні програми. У ІІ старшій групі діти успішно опановують правила безпечної поведінки та отримують валеологічні знання і навички за програмою «про себе треба знати, про себе треба дбати». Вихованці родинної групи вбирають в себе культурну спадщину свого народу за парціальною програмою «Україна- моя Батьківщина».

Варто відмітити, що апробація програми «Афлатот» у ІІ старшій групі «Метелики» була дієвою та результативною діти опанували навички економічної грамотності, соціалізації у суспільному житті.

Моніторинг сформованості життєвих компетенцій дітей всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів та колективу загалом.

Завдяки моніторингу ми виявляємо якість практичної реалізації завдань Базового компоненту у становленні особистості дошкільника.

Виходячи з результатів оцінювання досягнень дітей за освітніми лініями, які узагальнені у відповідних таблицях, можна зробити наступні висновки: кожна дитина в певній мірі реалізувала свій потенціал, вона жила та діяла на рівні своїх оптимальних вікових та індивідуальних можливостей. Протягом року чітко простежується як загальна тенденція позитивної динаміки змін щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок та ставлень дітей, так і тенденція позитивної динаміки змін кожної дитини. Це свідчить про те, що педагоги зуміли відшукати найефективніші для кожної дитини індивідуальні методи освітньо-виховної роботи.

Гуртки є додатковою організаційною формою освітнього процесу. У дошкільному закладі організовано роботу гуртків естетичного циклу «Диво-майстерня», «Домісолька», «Маленькі актори», спортивного спрямування «Веселі краплинки» (фітбол-гімнастики), інтелектуального напрямку «Читайлик». Вони організовані з урахуванням інтересів та здібностей самих вихованців, запитів батьків, наявних матеріальних умов та кадрового забезпечення.

Заслуговує на увагу розроблена музичним керівником Толбатовою Н.О. програма вокального гуртка «Домісолька», яка також схвалена науково-методичною радою ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради для втілення у роботу зі старшими дошкільниками щодо формування у них вокальних здібностей.

Налагодження співпраці з батьками починається з просвітницької роботи. Для цього створені батьківські куточки, в яких розміщена інформація про організацію освітнього процесу. У спеціальних папках є добірка рекомендацій для батьків, складених педагогами. Проводяться бесіди, консультації, семінари-практикуми, дискусії, круглі столи, батьківські конференції, майстер-класи, на яких батьки отримують теоретичні знання та практичні навички у питаннях виховання, розвитку та навчання дітей. На сайті дошкільного закладу функціонує сторінка «Для Вас, батьки», яка періодично оновлюється змістовними корисними порадами для батьків.

Особливої уваги заслуговують організація та проведення Тижня по роботі з сім’єю. Проведені педагогами заходи за участю батьків та дітей «Хочеш добре українську мову знати – треба гарно розмовляти», «Умілі рученята вміють українські страви приготувати», «Тато, мама, я – спортивна сім’я», сприяли набуттю батьками практичних навичок роботи із мовленнєвого розвитку дітей, приготування українських страв.

Ніщо так не зближує дітей і батьків, як участь у спільній корисній праці, результат якої бачать всі. Свідченням цього стало проведення трудового десанту по благоустрою території дошкільного закладу. Діти разом з батьками висаджували саджанці горобини, бузку, калини, лагодили обладнання на ігрових майданчиках.

Розваги «Цікаво разом з мамою», КВК «Подорож по українських народних казках», «Свято осіннього короваю», «Вечір великої родини», туристичниний похід «Стежинками рідного краю» забезпечили емоційний комфорт дорослих та дітей та сприяли згуртуванню батьківських колективів групи.

У квітні у дошкільному закладі проводився День відкритих дверей, з метою ознайомлення батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньої роботи.

З метою визначення ставлення батьків до умов роботи ДНЗ було проведено анкетування. Аналіз результатів показав, що батьки переважно висловлюються позитивно (76,2 % - задоволені, 23,8% - частково задоволені) роботою колективу ДНЗ.

Відвідування спортивного клубу «Аполон», Веретенівської спортивної кінної школи направлені на пропаганду здорового способу життя та залучення дітей до занять спортом.

Вихованню морально-духовних цінностей сприяє співпраця з Сумським дитячим будинком ім. С.П. Супруна. Наші вихованці із задоволенням виступили з концертною програмою «Від серця - до серця», разом з батьками та вихователями готували солодкі подарунки на знак піклування та турботливого ставлення до дітей, які виховуються в цьому закладі. Батьки вихованців кожного року долучаються до благодійної акції «Великодній кошик для солдата».

Цікавими для малят стали спортивні змагання за участю вихователів та дітей садочка №25«Білосніжка», де вони об’єднували свої зусилля для досягнення спільного результату, вчилися поважати бажання та інтереси інших людей.

ДНЗ співпрацює з дитячою поліклінікою № 1 з метою забезпечення своєчасного надання медично-профілактичної допомоги дітям, забезпечення своєчасних профілактичних щеплень тощо.

На базі дошкільного закладу проводяться відкриті заняття для слухачів СІППО. Педагогічну практику проходять студенти Сумського державного педагогічного університету А.С Макаренка.

Стало традицією проводити спільні колективні екскурсії, відвідування видатних, пам’ятних місць Сумщини, Полтавщини, Чернігівщини.

Працівники дитячого садочка займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі в заходах різного рівня. І сьогодні наш дошкільний заклад – це заклад з високими творчими досягненнями, як педагогічного колективу, так і його вихованців. У минулому навчальному році заклад приймав участь:

  • у І (міському) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху», керівнику оголошено подяку;

  • у міському освітньому проекті «День природолюба» - ІІІ місце;

  • у І міському етапі обласної виставки-огляду кращих методичних розробок, номінація«Дидактичні матеріали» -ІІ місце, номінація «Практичне використання педагогічних технологій» – ІІІ місце;

  • у І (міському) етапі обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт закладу дошкільної освіти – ІІІ місце;

  • у Всеукраїнському дитячому творчому конкурсі «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»- участь;

  • у фестивалі дитячих колективівДНЗ «Земля – наш спільний дім» - відзначено хореографічний номер «Танок з прапорами»;

  • у міському огляді-конкурсі на кращий стан пошуково-дослідницьких ділянок на території дошкільного закладу;

  • у І (обласному) етапі обласного фестивалю-огляді фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля».

Архив
bottom of page