top of page
Недавние посты

Участь у І (міському) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху» номінація: художньо-естетичне спрям

Відповідно до наказу Департамента освіти і науки Сумської ОДА від 25.09.2017 № 538-ОД «Про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах у 2017 році», відповідно наказу по ДНЗ від 13.10.2017 року № 101, з метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, активізації роботи з фізкультурно-оздоровчого напрямку у Сумському дошкільному навчальному закладі «Чебурашка» було проведено фестиваль «Гармонія руху».

Творчою групою дитячого садочка була розроблена програма фестивалю, якою передбачено проведення різних форм організації дитячої життєдіяльності фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного та предметно-практичного спрямування. Відповідно до розробленої програми тривали заходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я дітей: фізкультурні та музичні заняття, ранкова гімнастика, рухливі ігри та фізичні вправи на прогулянці, фізкультхвилинки, туристичні походи, осінні свята тощо.

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнку, фантазії, творчості» (В.Сухомлинський). Під таким гаслом пройшов тиждень фестивалю у цьому році. Пріоритетним напрямком стало поєднання рухової та художньо-естетичної діяльності дітей. Адже перебіг фестивалю Гармонія руху співпав з проведенням у закладі музично-театралізованого Свята осені, під час якого діти співали, танцювали, грали на музичних інструментах, інсценізували уривки з українських народних казок. Діти вчилися проявляти ініціативу, творчість в отриманні насолоди від участі у святковому дійстві.

Саме такі заходи якнайбільше дозволяють сформувати у дошкільнят відчуття злагодженості, краси, ритмічності дій, вчать відчувати своє тіло, породжують бажання бути гарним, красивим, гармонійно розвиненим.

До проведення свята з дітьми організовувалися пізнавальні екскурсії в природне оточення Курського мікрорайону, під час яких дошкільнята милувались красою осіннього забарвлення, збирали каштани, жолуді, опале листя, набували рухових навичок, оздоровлювалися природою.

Наступним етапом стало залучення малюків до виготовлення декорацій до свята. На заняттях з аплікації та малювання діти вправлялися у вирізанні гірлянд з кольорового паперу у формі кленового листя, малюванні листочків способом штампування, якими прикрасили ширму до театралізованої вистави «Пригода в осінньому лісі», що використовувалася на Святі осені у групах молодшого дошкільного віку.

Велика увага приділялася музично-руховій діяльності у підготовці та проведенні свят: «Часничок для борщику», «Як рід гарбузовий рвав ріпку гуртом», «Осінній ярмарок», «Барви золотої осені». У пластичних імпровізаціях, хороводах, іграх, сюжетних танцях діти набували навичок стрункої постави, природної танцювальної координації, легкості й граційності рухів, що сприяло фізичному зміцненню і розвиткові дітей, формуванню естетичних потреб, інтересів та смаків.

Варто відмітити задоволення дітей та батьків від процесу створення експонатів до виставки «Тихо осінь ходить гаєм». Своїми маленькими пальчиками дітлахи плели вінки з листя, нанизували намисто з горобини, робили казкові композиції з овочів та фруктів.

Яскравість святкових дійств, наповнюваність руховими вправами, позитивна атмосфера та розмаїття атрибутики на святі в усіх вікових групах дали змогу дітям не лише розважатися, а й поринути у світ краси, музики і чарівних рухів.

Архив
bottom of page