top of page
Недавние посты

Проведення Тижня безпеки життєдіяльності дитини

  • dnz30sumy
  • 30 жовт. 2017 р.
  • Читати 2 хв

У нашому закладі з 17 по 20 жовтня був проведений Тиждень безпеки життєдіяльності дитини. Творчою групою розроблено відповідний план заходів з усіма учасниками освітньо-виховного процесу.

Метою проведення Тижня безпеки життєдіяльності дитини є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.

На основі запланованих заходів з працівниками закладу проведено Інструктаж щодо дотримання правил пожежної безпеки та відпрацьовано елементи проведення евакуаційних заходів «Навчання для дорослих». На педгодині з вихователями проведено консультацію «Основні напрямки роботи з формування у дошкільників основ безпеки життєдіяльності».

Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.

Вихователі всіх вікових груп проводили з дітьми: тематичні заняття , дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, естафети, прогулянки, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки.

Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані, вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки.

20 жовтня о 10.00 проведено навчальний тренінг з евакуації вихованців і працівників ДНЗ на випадок пожежі. Тренування проводились для вихованців старшого дошкільного віку. Спочатку дітям була оголошена навчальна тривога, згідно якої у музичному залі сталася пожежа. Тому їм потрібно було швидко покинути приміщення дитячого садку. За допомогою вихователів діти оперативно зібралися, одягли марлеві пов'язки та швидко покинули будівлю закладу.

За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність і надалі проводити відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації з вихованцями усіх вікових груп.

Здійснюючи цільові екскурсії з дітьми на кухню, пральню, педагоги водночас формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібна людині, однак, при недбалому та неуважному відношенні до цього, представляє небезпеку для життя.

Заслуговує на увагу проведення лялькової вистави для дітей усіх вікових груп «Небезпечний подарунок» за В.Лисенком, переглядаючи яку малеча не тільки отримала позитивні емоції, а й набула знань про правила безпечної поведінки у побуті.

Варто відмітити проведення комплексних занять «Вогонь добрий, вогонь злий», «Школа безпечних наук», «Сірничок-пустунчик» , під час яких вихователі розповідали дітям про користь і небезпеку від вогню та виховували почуття обережності і самозбереження.

Для ознайомлення дітей з правилами поведінки на дорозі в усіх вікових групах проведені тематичні заняття, екскурсії до проїзджої частини, піші переходи. Діти закріпили елементарні уявлення про вулицю, дорогу, тротуар, знання кольорів світлофора, їх призначення.

А заключним етапом стала спортивна розвага на тему: «Відважні пожежники» для старших дошкільників. Учасники продемонстрували свої вміння і знання з питань особистої безпеки, змагалися в швидкості та спритності, виконуючи різноманітні фізичні вправи.

Упродовж тижня велася робота з батьками через групове та індивідуальне консультування, інформаційні листи, залучення батьків до роботи ДНЗ з цього питання, організовувались виставки робіт батьків та їх дітей.

Проведена робота мала позитивний результат щодо обізнаності дітей та дорослих з безпеки життєдіяльності, сприяла засвоєнню практичних навичок у дошкільнят, усвідомленості цінності не лише власного життя, а й усього живого, що є на Землі.





 
 
 
Архив
bottom of page