top of page
Недавние посты

У вересні 2017 року дошкільний заклад прийняв активну участь у проведенні міського екологічного прое



Життя людини тісно пов’язане з природою, яка завжди була для неї джерелом матеріальних і духовних сил. Але сьогодні людство зіткнулося з безліччю проблем, викликаних споживацьким ставленням людини до природи і пов’язаних з низьким освітнім рівнем населення. Наукові оцінки глобальної сучасної екологічної ситуації не оптимістичні. Вони змушують замислюватися кожну розумну людину, яка вболіває за майбутнє своїх дітей, онуків, всієї планети. Саме тому так важливо здійснювати формування основ екологічної компетентності у дітей дошкільного віку, виховувати особистість, яка вміє жити в гармонії з природою, відчувати себе її часткою, для якої нормою життя є дбайливе ставлення до неї, починаючи з раннього дитинства. Виходячи з актуальності означеної проблеми, творчою групою нашого дошкільного закладу був розроблений екологічний проект «Станьмо миром за природу», спрямований на поглиблення екологічних знань, формування екологічної культури дошкільників, виховання екологодоцільної поведінки.

Унікальність проекта в тому, що і дорослі, і малеча стали не лише спостері­гачами його реалізації, а й активними учасниками та організаторами проектної діяльності.

Був складений план реалізації екологічного проекту. Визначили проблему: збереження довкілля, екологічне виховання дітей та їхніх батьків; основну мету: привернути увагу дітей дошкільного віку та їхніх батьків до сучасних екологічних проблем шляхом залучення до практичної екологічної діяльності.

У рамках проекту вихователями були організовані та проведені інтегровані заняття з використанням інноваційних технологій: «Світ природи загадковий та цікавий», Сторінками книги «Знай, люби, бережи», «Дивовижні властивості води»

Діти вчилися розпізнавати екологічні знаки, визначали чинники, які забруднюють природу, складали правила природоохоронної поведінки. В практичній діяльності під час екологічного десанту «Посади дерево», «Збираємо опале листя», «Облаштуємо красиву клумбу»; виготовленні поробок з покидькового матеріалу «Старим речам нове життя» дошкільнята охоче демонстрували набуті знання та навички.

Варто відмітити, що в цьому році батьки відгукнулися на пропозицію вихователів щодо проведення екологічного десанту по очищенню прилеглої території зупинки пасажирського залізничного транспорту у лісосмузі Курського мікрорайону з метою пропаганди чистоти і збереження навколишнього середовища, підтримки іміджу чистого, красивого і зеленого міста. Учасники заходу роздавали перехожим листівки-повідомлення про шкоду засмічення території продуктами життєдіяльності людини, закликали до раціонального використання природних ресурсів.

З метою створення сприятливих умов для перебування дітей та проведення змістовної роботи по формуванню екологічної свідомості було вирішено озеленити деякі ділянки дошкільного закладу хвойними насадженнями. Педагоги та старші дошкільники залучилися до створення питомника із саджанцями самшита, різновидів ялівця, туї, канадської ялинки та сосни.

Пізнавального ефекту набули виставки плакатів «Збережемо природу» та поробок з покидькового матеріалу «Прикрасимо садочок», виготовлені вихованцями та батьками. Діти отримали знання по збереженню та охороні навколишнього середовища.

Родзинкою проекту стало виготовлення педагогами закладу лепбуку «Бережи природу», в якому зібрані екологічні ігри «Можна –не можна у природі», «Посортуй сміття», «Жива-нежива природа», «Природні ресурси», «Тварини та рослини Червоної книги», загадки та прикмети. Естетичне та сучасне оформлення, змістовна наповнюваність сприють, насамперед, зацікавленості дітей, підвищенню результативності роботи дошкільників з даного напрямку

Реалізація проекту не лише привер­нула увагу дітей та батьків до актуаль­них екологічних проблем, а й сприяла поглибленню їх екологічних знань, формуванню у них ціннісного ставлення до природи, пробудженню інтересу до винахідницької діяльності. Завдяки впровадженню спільних форм роботи дітей з батьками останні активно долучилися до освітнього процесу дошкільного закладу та, зокрема, до екологічного розвитку своїх дітей.



Архив
bottom of page