top of page

      Метод проектів є методом, який відповідає дитячим потребам та інтересам, віковим та індивідуальним особливостям дітей, стимулює дитячу самостійність. Його застосування забезпечує розвиток особистості дитини, дає змогу фіксувати цей розвиток, вести дитину сходинками росту – від проекту до проекту. Розуміючи це, дорослі здатні виховувати малюків так, щоб з раннього дитинства вони розуміли, що людина – це дитина природи, а природа – це мати, джерело здоров’я, насолоди, незрівнянної земної краси. Природа може обдарувати людину, а може й жорстоко покарати.
 

Екологічний проект "Голос рідної природи"

Життя людини тісно пов’язане з природою, яка завжди була для неї джерелом матеріальних і духовних сил. Але сьогодні людство зіткнулося з безліччю проблем, викликаних споживацьким ставленням людини до природи і пов’язаних з низьким освітнім рівнем населення. Наукові оцінки глобальної сучасної екологічної ситуації не оптимістичні. Вони змушують замислюватися кожну розумну людину, яка вболіває за майбутнє своїх дітей, онуків, всієї планети. Саме тому так важливо сприяти формуванню основ екологічної культури у дітей дошкільного віку, виховувати особистість, яка вміє жити в гармонії з природою, відчувати себе її часткою, для якої нормою життя є дбайливе ставлення до неї, починаючи з раннього дитинства. Виходячи з актуальності означеної проблеми, творчою групою нашого дошкільного закладу був розроблений екологічний проект «Голос рідної природи», спрямований на поглиблення екологічних знань та  формування екологічної культури дошкільників.

 Унікальність проекта  в тому, що і дорослі, і малеча стали не лише спостері­гачами його реалізації, а й активними учасниками і організаторами проектної діяльності.

Був складений план реалізації екологічного проекту. Визначено проблему: збереження довкілля, екологічне виховання дітей та їхніх батьків; основну мету: привернути увагу дітей дошкільного віку та їхніх батьків до сучасних екологічних проблем шляхом залучення до практичної екологічної діяльності.

 У рамках проекту  вихователями були організовані та проведені інтегровані заняття з використанням інноваційних технологій: «Світ природи загадковий та цікавий», «Сторінками книги «Знай, люби, бережи», «Дивовижні властивості води». Діти вчилися розпізнавати екологічні знаки, визначали чинники, які забруднюють природу, складали правила природоохоронної  поведінки «Збережемо природу України». В практичній діяльності під час екологічного десанту «Посади дерево», «Збираємо опале листя», «Маленькі екологи» дошкільнята охоче демонстрували набуті знання та         навички.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      З  метою пропаганди чистоти і збереження навколишнього середовища на Інтернет-сайті, в батьківських куточках усіх вікових  груп  закладу було розміщено консультації, поради, пам’ятки щодо формування екологічної культури дорослих. 

Варто відмітити, що в цьому році батьки відгукнулися на пропозицію вихователів щодо проведення екологічного десанту  по очищенню  прилеглої  території  закладу дошкільної освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    З  метою просвітницької діяльності  жителів Курського мікрорайону діти стали учасниками флешмобу «Садочок «Чебурашка» за екологічну культуру сумчан», вони пропагували активне збереження природного довкілля, роздавали перехожим пам’ятки «Правила поведінки в природі».

    Озеленення ділянки закладу має велике значення для створення сприятливих умов перебування дітей та проведення змістовної роботи по формуванню екологічної свідомості дошкільників. Педагоги та старші вихованці активно продовжують роботу в цьому напрямку. Із раніше створеного питомника хвойних рослин були висаджені саджанці самшита, туї, канадської ялинки та сосни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Долучилися до роботи і найменші вихованці. Найулюбленіша їхня справа -  це збирання насіння на Алеї лікарських рослин. Малюки із задоволенням розглядали квіточки, насіння та збирали їх у чарівні торбинки.

Заслуговує на увагу залучення дітей до створення  рутарію – ділянки, оформленої старими пнями, здерев’янілим корінням, корчами, гілками. За допомогою цих підручних матеріалів вихованці старшої групи разом з вихователем Бєлокопитовою Іриною Дмитрівною створили самостійний ландшафтний ансамбль «Царство пнів». В якості додаткових декоративних елементів використали рослини, камені і садові скульптури. Дітлахи активно залучаються до догляду за рослинами: зрихлюють землю, поливають квіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Діти знайомляться з основними стандартними метеорологічними приладами, визначають стани погоди, час, охоче обирають маршрути до зупинок екологічної стежини на цьогоріч облаштованому сучасному метеомайданчику.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

       Реалізовуючи завдання практичного етапу, ефективно проведені туристичні походи в природне оточення Курського мікрорайону «До цілющого джерела», «Нас зустрічає  Веретенівський парк»,  цільові прогулянки та екскурсії. Це  дало змогу дітям на практиці переконатися у важливості збереження краси  довкілля, приймати безпосередню участь у природоохоронній діяльності. Формуванню естетичного смаку дітей набула виставка поробок з природнього матеріалу «Осінні фантазії»,  до якої активно залучилися батьки вихованців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Родзинкою проекту стало проведення конкурсу вбрання з осіннього листя «Королева осені». До виготовлення костюмів батьки підійшли нестандартно і креативно, а дівчатка, як справжні моделі, вишукано йшли червоною доріжкою та представляти свлої чарівні сукні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Маємо надію, що реалізація проекту не лише привер­нула увагу дітей та батьків до актуаль­них екологічних проблем, а й сприяла розумінню того, що потрібно любити та оберігати кожну рослинку, тваринку, помічати їх красу та милуватися їхньою неповторністю.

К.jpg
АВ.jpg
КІП.jpg
Е.jpg
ІКЕР.jpg
А.jpg
ВАР.jpg
РАПІ.jpg
АВ.jpg
РАВР.jpg
ПТ.jpg
ВР.jpg
РАП.jpg
АПВ.jpg
РІК.jpg
І.jpg
ТТ.jpg
РРІК.jpg

        У вересні 2017 року дошкільний заклад прийняв активну участь у проведенні міського екологічного проекту "День природолюба"

bottom of page